Busy Polska Szwecja cena

Zawsze płyniemy promem z Polski port Świnoujście – do Ystad port w Szwecji. Płatność odbywa się u kierowcy.

SpeedNow.pl – Busy do Szwecji

Bezpieczeństwo

Bezpieczny transport to hasło naszej trasy z Polski do Szwecji dlatego zatrudniamy wyłącznie doświadczonych kierowców, którzy od kilku lat posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami. Każdy wyjazd jest ubezpieczony OC, AC oraz NNW dla wszystkich pasażerów. Regularnie weryfikujemy stan techniczny naszych pojazdów.

Punktualność

Regularne przejazdy pozwoliły nam wypracować szacunkowe godziny odbiory naszych pasażerów. Jednak nasza zaleta czy odbiór osób door to door czasami okazuje się wadą i jeśli pasażer odwoła przejazd w ostatnim momencie godzina wyjazdu mogą się zmieniać. Dlatego kierowca dzwoni do pasażera rano w dniu wyjazdu i pół godziny przed samym odbiorem.

Doświadczenie

Doświadczenie w przewozach do Szwecji nabywaliśmy w czasach pandemii dzięki czemu znamy już wszystkie procedury występujące przy przekraczaniu granicy. Dodatkowo nasi kierowcy przechodzą obowiązkowe szkolenia doskonalenia techniki jazdy.

Wygoda

Nasze komfortowe busy 9 osobowe marki Mercedes Benz zabierają na pokład 7 pasażerów co pozwala utrzymać kameralny klimat przejazdu.. Wszystkie busy posiadają klimatyzację oraz telewizor z DVD, oraz wygodne fotele dla pasażerów z indywidualnymi siedzeniami.

2000+

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

3+

LATA DOŚWIADCZENIA

9

OSBŁUGIWANYCH KRAJÓW

Przewóz osób do Szwecji

 • Cena przewozu osób do Szwecji to 650 zł. Cena dotyczy jednej osoby oraz jednego bagażu do 25kg. Jeśli walizka przekroczy wagę lub pasażer weźmie większą liczbę bagaży kierowca może doliczyć opłatę. Cena biletu do Szwecji zawiera już koszt biletu na prom Świnoujście – Ystad z miejscem samolotowym. Szczegóły dotyczące promu w punkcie „Jak przekraczamy granicę?”.

 • Bus Polska Szwecja startuje z Warszawy. Przejazd rozpoczynamy w nocy z czwartku na piątek około godziny 19, a 23, zależnie od miejsc odbioru naszych pasażerów.

 • Bus Szwecja Polska czyli powrotny rozpoczyna trasę w okolicach Sztokholmu. Jest to niedziela rano zazwyczaj pomiędzy godziną 2, a 4.

 • Nasza trasa zawsze dopasowana jest do adresu pasażerów, lecz jako że firma ma siedzibę w Warszawie trasa przebiega najczęściej w poniższych okolicach:

  Trasa 1 (środek i północ Polski): Warszawa – Łódź – (Płock) – Toruń – Bydgoszcz – Piła – (Koszalin) – Szczecin – Świnoujście

  Trasa 2 (południe Polski): Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Katowice – (Częstochowa) – Wrocław – Poznań – Szczecin – Świnoujście

  Miejscowości bardziej na wschód jak: Chełm – Lublin – Rzeszów – Mielec – Tarnów i inne obsługiwane są przez zaprzyjaźnione firmy. Więc również je oferujemy, lecz konieczna będzie przesiadka.

 • Trasa do Szwecji po przekroczeniu morza Bałtyckiego rozpoczyna się w porcie Ystad. Najczęściej jest to następująca trasa, lecz nie wykluczamy żadnych miejscowości w okolicy 50km od trasy.

  Trasa: Ystad – Malmo – Helsingborg – Halmstad – Goteborg – Boras – Jonkoping – Linkoping – Norrkoping – Sztokholm

  Przy większej liczbie pasażerów z jednego miejsca, jesteśmy w stanie podjechać do miejscowości Uppsala, Vasteras, Orebro czy Mariestad (wtedy przyjmujemy płatność z góry).

 • Granicę przekraczamy drogą morską na pokładzie promu ze Świnoujścia do Ystad. Prom wypływa z portu w piątek o godzinie 12:30, a dopływa do portu w Ystad około godziny 19.

  W drodze powrotnej ze Szwecji do Polski jest to prom z Ystad do Świnoujścia, który również jest dzienny. Prom wypływa w niedzielę o godzinie 13:40, a dopływa do portu w Świnoujściu około godziny 20.

  Bilet za przejazd busem Polska Szwecja lub powrotny zawiera już imienny bilet na prom z miejscem siedzącym – samolotowym. Prom płynie około 6,5h w dzień, więc miejsca do spania nie są obowiązkowe na tym promie. Jednak w razie potrzeby miejsce do spania w kajucie można dokupić indywidualnie już na promie.

Cena przejazdu

Rezerwacja przez formularz online

650 zł / 1550 SEK

Rezerwacja telefoniczna

+48 510 678 708

Zarezerwuj online przez formularz

oszczędź

do 10%

przy 3 osobach z jednego miejsca

Dodatkowe pytania pasażerów

 • Na życzenie pasażerów zatrzymujemy się niezwłocznie na najbliższej stacji paliw wyposażonej w toaletę. Podróż głównie odbywa się w nocy gdy pasażerowie śpią, więc zazwyczaj bus do Szwecji zatrzymuje się na chwilę przerwy co około 4-5 godzin.

 • Podróż po Polsce zależy od miejsca wyjazdu, przejazd zajmuje maksymalnie 12h.

  Następnie płyniemy promem co zajmuje około 7h.

  Podróż po Szwecji zajmuje maksymalnie 9h.

  Łączny czas na najdłuższej trasie (czyli bus Warszawa Sztokholm) zajmuje więc 28h.

  Jednak dzięki jeździe głównie w nocy, w wygodnych indywidualnych fotelach, pasażerowie mogą spać, a świadoma podróż samym busem dla pasażera to średnio 5 godzin. W czasie wolnym na promie można korzystać z restauracji, baru, sklepów i innych rozrywek, dzięki czemu podróż do Szwecji nie jest męcząca nawet dla osób starszych.

 • Tak, przejazdy do Szwecji odbywają się w trybie od drzwi do drzwi. Pasażer zabierany door to door czyli z dokładnego adresu, jest zawożony pod dokładny adres, dzięki czemu oszczędza pieniądze na taksówkach czy komunikacji miejskiej.

  Uwaga w przypadku pasażerów, którzy potrzebują odbioru z poza trasy regularnego przejazdu możliwy jest odbiór przez zaprzyjaźnioną firmę i przesiadka przed promem. W przypadku północno-wschodniej części Polski, która nie jest obsługiwana przez żadnego przewoźnika, po utsaleniu szczegółów możemy zabrać pasażera ze stacji kolejowej w Warszawie.

 • Podczas pierwszej rozmowy z biurem określana jest przybliżona data i godzina odbioru pasażera z podanego miejsca. „Ostateczna” godzina przekazywana jest już przez kierowcę busa, dzień przed wyjazdem wieczorem lub w dzień wyjazdu rano. Polecamy zapisać sobie wtedy kontakt „Busy Szwecja”, gdyż kierowca dzwoni 30 minut lub godzinę przed samym odbiorem z wybranego adresu zgodnie z ustaleniami.

 • Tak, nasza firma to spółka z o.o. zarejestrowana w Warszawie. Na życzenie wystawiamy fakturę za przewóz osób ze stawką VAT 8%. Jeśli klient nie zgłosi takiej potrzeby, otrzymuje zwykły paragon za przejazd za granicę.

Informacje na temat COVID

Rezerwacja przewozu osób do Szwecji

Wyjazd z Polski (Warszawa) czwartek w nocy

Wyjazd ze Szwecji (Sztokholm) niedziela rano

Cena za osobę 650 zł / 1550 SEK

Masz pytania?

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez mail.

zadzwoń

+48 510 678 708

Napisz email

biuro@speednow.pl

Busy Szwecja – Opinie klientów

Marcin

Warszawa – Sztokholm

“Jechałem z przewoźnikiem, praktycznie od samego początku do końca. Widać, że trasa przejazdu jest sensownie zaplanowana, bo nie czekaliśmy długo przed promem, a z drugiej strony dzięki nocnej jeździe nie staliśmy w korkach.”

Victoria

Poznań – Goteborg

“Razem z moim chłopakiem byliśmy ostatnimi pasażerami, którzy wsiedli w Polsce. Podróż do Świnoujścia przebiegła szybko. Później rozprostowaliśmy nogi na promie. A podróż przez Szwecję do Goteborga odbyła się praktycznie w nocy więc przespaliśmy drogę.”

Paczka do Szwecji cena

Paczka do Szwecji informacje

 • Paczka standardowa o wymiarach 50 cm x 50 cm x 50 cm powinna być zapakowana w karton, lecz przy zachowaniu gabarytu torba czy walizka również jest traktowana jako zwykła paczka. Jeśli kierowca uzna, ze paczka jest zbyt ciężka może zważyć paczkę i zażądać dopłaty 5zł za dodatkowy kilogram powyżej wagi 25kg. Paczki mogą być nadawane z całej Polski na wskazany adres magazynu, a następnie zawiezione przez nas pod dokładny adres w Szwecji. Tak samo w drodze powrotnej. Paczki ze Szwecji już w Polsce mogą być tego samego dnia nadane kurierem na dokładny adres odbiorcy. Ewentualny koszt kuriera na powrocie jest po naszej stronie jako dostawcy.

 • Paczka żywnościowa może zawierać produkty spożywcze hermetycznie zapakowane. Taka paczka jest priorytetowa i nie jest przekazywana kurierowi zewnętrznemu w Polsce. Paczka taka jest odbierana po trasie podczas przejazdu do Szwecji lub ze Szwecji do Polski. Zabieramy wyłącznie paczki, które znajdują się na trasie przejazdu busa. Czas transportu paczki żywnościowej z Polski do Szwecji zajmuje około 24h.

 • Paczka nieregularna to paczka, które nie jest zapakowana w karton lub przekracza wagę czy wymiar paczki standardowej. Szacunkowa cena za paczkę podawana jest telefonicznie, lecz jeśli będzie znacznie odbiegała od opisu kierowca ma prawo doliczyć dodatkową opłatę.

 • Szwecja znajduje się w Europejskim Obszarze Gospodarczym EOG, dlatego zakaz dotyczy standardowych produktów jak w całej Europie.

  Paczki nie mogą zawierać następujących produktów: wyroby tytoniowe, narkotyki i inne substancje psychoaktywne, alkohol, leki, broń, amunicja, fajerwerki, zwierzęta egotyczne, skóry zwierząt, rośliny, nasiona przeznaczone do uprawy, przedmioty o dużej wartości, w tym antyki, dzieła sztuki, złoto itd., pieniądze, mięso, mleko i inne produkty, które nie pochodzą z krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, produkty żywnościowe, które szybko się psują i wymagają przewiezienia w chłodni.

 • Paczki standardowe z całej Polski mogą zostać odebrane przez zewnętrznego kuriera.

  Paczki żywnościowe są zabierane wyłącznie przez kierowcą busa podczas przejazdu Polska Szwecja. W Polsce jest to noc z czwartku na piątek, a dostarczane są w Szwecji sobotę rano. Natomiast paczki z Szwecji do Polski zabierane są w nocy z soboty na niedzielę, a dostarczane do odbiorcy w Polsce w poniedziałek rano.

  Paczki niestandardowe odbierane i dowożone są tak samo jak paczki żywnościowe.

Cena paczek

Paczka standardowa

100 zł / 250 SEK

Paczka żywnościowa

130 zł / 300 SEK

Paczka nieregularna

od 130 zł / 300 SEK

Nadaj paczkę do Szwecji

Cena za paczkę standardową 100 zł / 250 SEK

Cena za paczkę żywnościową 130 zł / 300 SEK

Cena za paczkę nieregularną od 130 zł / 300 SEK

Masz pytania?

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez mail.

zadzwoń

+48 510 678 708

Napisz email

biuro@speednow.pl

Nasze busy dostarczyły już prawie

3000

paczek do Szwecji oraz ze Szwecji do Polski